„BiorÄ…c w swe rÄ™ce książkÄ™ prawie dwa razy cieÅ„szÄ… od flagowego PodrÄ™cznika SzkoÅ‚y Hakerów pomyÅ›laÅ‚em, że w trakcie przerabiania nowych modułów nie bÄ™dÄ™ musiaÅ‚ wysilać siÄ™, aby je wszystkie zrozumieć. CzytajÄ…c spis treÅ›ci uznaÅ‚em, że 4 główne rozdziaÅ‚y oraz 2 „dodatki” sÄ… bardzo maÅ‚Ä…, szeroko rozpisanÄ… partiÄ… materiaÅ‚u do nauki. Wydawnictwo tak jak i do swoich wczeÅ›niejszych pozycji doÅ‚Ä…czyÅ‚o do nowego kursu „BezpieczeÅ„stwo aplikacji Windows” filmy instruktażowe na dwóch pÅ‚ytach DVD.

Po obejrzeniu 20 minut nagrań byłem już przeładowany wiedzą. To co zobaczyłem zmieniło sposób w jaki postrzegałem nową lekturę. Lektor krok po kroku wprowadzał mnie w świat niskopoziomowego języka programowania jakim jest assembler. W trakcie swoich przygód z programowaniem nie miałem z nim dużo kontaktu, więc z przyjemnością słuchałem, co lektor ma mi do powiedzenia, a tłumaczył dość ciekawie. Już podczas tworzenia środowiska testowego (instalowania niezbędnego oprogramowania) autor pokazuje w jaki sposób korzystać z hexedytora i modyfikować przy jego użyciu pluginy dll. To co jeszcze zwraca uwagę na filmach jest fakt, iż wszystkie operacje wykonywane są na platformie Windows. Jest to niewątpliwie wielki ukłon dla użytkowników, którzy z przyczyn technicznych nie mogą, bądź nie chcą zainstalować systemu Linux na swoim komputerze.

Po obejrzeniu caÅ‚ej pierwszej pÅ‚yty z filmami instruktażowymi i przejrzeniu książki nie miaÅ‚em wÄ…tpliwoÅ›ci, że kurs nie jest przeznaczony dla każdego. Mimo, iż caÅ‚ość jest przeznaczona głównie dla użytkowników systemu Windows (od XP po Win7), to wiedza zawarta w nowym szkoleniu stoi na bardzo wysokim poziomie. Można powiedzieć, że programy przedstawione na filmach stanowiÄ… nieodÅ‚Ä…czny element „pracy” każdego crackera/hakera, a przy ich użyciu można sporo osiÄ…gnąć. Wydawnictwo CSH stanęło oczywiÅ›cie na bardzo wysokim poziomie i, aby zrozumieć caÅ‚Ä… treść kursu Czytelnik z pewnoÅ›ciÄ… bÄ™dzie musiaÅ‚ wykazać siÄ™ nieco wiÄ™kszÄ… cierpliwoÅ›ciÄ…, a przede wszystkim chÄ™ciÄ… w porównaniu do poprzednich szkoleÅ„. Uważam jednak, że każdy kto przerobiÅ‚ choć poÅ‚owÄ™ pierwszego PodrÄ™cznika i ma smykaÅ‚kÄ™ do programowania, to „BezpieczeÅ„stwo aplikacji Windows” bÄ™dzie strzaÅ‚em w dziesiÄ…tkÄ™, aby podnieść swoje umiejÄ™tnoÅ›ci.”

Hubert Grabowski, Komeniusz