„Biorąc w swe ręce książkę prawie dwa razy cieńszą od flagowego Podręcznika Szkoły Hakerów pomyślałem, że w trakcie przerabiania nowych modułów nie będę musiał wysilać się, aby je wszystkie zrozumieć. Czytając spis treści uznałem, że 4 główne rozdziały oraz 2 „dodatki” są bardzo małą, szeroko rozpisaną partią materiału do nauki. Wydawnictwo tak jak i do swoich wcześniejszych pozycji dołączyło do nowego kursu „Bezpieczeństwo aplikacji Windows” filmy instruktażowe na dwóch płytach DVD.

Po obejrzeniu 20 minut nagrań byłem już przeładowany wiedzą. To co zobaczyłem zmieniło sposób w jaki postrzegałem nową lekturę. Lektor krok po kroku wprowadzał mnie w świat niskopoziomowego języka programowania jakim jest assembler. W trakcie swoich przygód z programowaniem nie miałem z nim dużo kontaktu, więc z przyjemnością słuchałem, co lektor ma mi do powiedzenia, a tłumaczył dość ciekawie. Już podczas tworzenia środowiska testowego (instalowania niezbędnego oprogramowania) autor pokazuje w jaki sposób korzystać z hexedytora i modyfikować przy jego użyciu pluginy dll. To co jeszcze zwraca uwagę na filmach jest fakt, iż wszystkie operacje wykonywane są na platformie Windows. Jest to niewątpliwie wielki ukłon dla użytkowników, którzy z przyczyn technicznych nie mogą, bądź nie chcą zainstalować systemu Linux na swoim komputerze.

Po obejrzeniu całej pierwszej płyty z filmami instruktażowymi i przejrzeniu książki nie miałem wątpliwości, że kurs nie jest przeznaczony dla każdego. Mimo, iż całość jest przeznaczona głównie dla użytkowników systemu Windows (od XP po Win7), to wiedza zawarta w nowym szkoleniu stoi na bardzo wysokim poziomie. Można powiedzieć, że programy przedstawione na filmach stanowią nieodłączny element „pracy” każdego crackera/hakera, a przy ich użyciu można sporo osiągnąć. Wydawnictwo CSH stanęło oczywiście na bardzo wysokim poziomie i, aby zrozumieć całą treść kursu Czytelnik z pewnością będzie musiał wykazać się nieco większą cierpliwością, a przede wszystkim chęcią w porównaniu do poprzednich szkoleń. Uważam jednak, że każdy kto przerobił choć połowę pierwszego Podręcznika i ma smykałkę do programowania, to „Bezpieczeństwo aplikacji Windows” będzie strzałem w dziesiątkę, aby podnieść swoje umiejętności.”

Hubert Grabowski, Komeniusz

Szkolenie możesz zamówić na tej stronie.

Comments are closed.