Zdobądź prestiżowy tytuł Microsoft Certified Solutions
Associate i przygotuj się do egzaminu Microsoft 70-410

Instalacja i bezpieczna konfiguracja
Microsoft Windows Server 2012 R2

Szkolenie Instalacja i konfiguracja Windows Server 2012 R2 opracowane zostało w całości pod kątem przygotowania kursanta do egzaminu 70-410. Egzamin ten jest pierwszym z trzech, które wymagane są do uzyskania tytułu MCSA. Egzaminy są sprawdzianem umiejętności technicznych i przeprowadzane są w języku angielskim.

Tytuł Microsoft Certified Solutions Associate potwierdza wysokie kwalifikacje z dziedziny administracji serwerami. Osoby z tym tytułem uznawane są na rynku pracy jako eksperci sektora IT.

Grzegorz Łojek, doświadczony trener Microsoft, prowadzi kurs w języku polskim, jednak do demonstracji używa angielskiej wersji systemu Windows Server 2012 R2. Dlatego łatwo zrozumiesz wszystkie omawiane tematy i nie będziesz miał problemów z angielskimi terminami podczas egzaminu.

Zostań certyfikowanym administratorem systemów Microsoft

Instalacja i konfiguracja Windows Server 2012 R2 to pierwsza z trzech części z cyklu szkoleń na temat administrowania systemem Windows Server 2012 R2. Kurs zawiera starannie opracowany materiał, dzięki któremu opanujesz umiejętności wymagane do egzaminu 70-410.

Szkolenie opracował i poprowadził Grzegorz Łojek, certyfikowany trener Microsoft, który od ponad 15 lat specjalizuje się w systemach z rodziny Microsoft.

Kurs podzielony został na bloki tematyczne pokrywające się z zagadnieniami znajdującymi się na oficjalnej stronie Microsoft, które należy opanować przed egzaminem 70-410:

 • instalacja i konfiguracja serwerów,
 • konfiguracja ról i funkcji serwera,
 • konfiguracja funkcji Hyper-V,
 • wdrażanie i konfiguracja podstawowych usług sieciowych,
 • instalacja i administrowanie usługą Active Directory,
 • tworzenie i zarządzanie zasadami grupy.

Dla kogo jest to szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które pragną doskonalić swoje umiejętności administrowania systemami serwerowymi. Kurs ma na celu nauczenie prawidłowej instalacji i konfiguracji systemu Windows Server 2012 R2. Trener przybliża obsługę najnowszego systemu od Microsoft, który wykorzystywany jest w firmach jako profesjonalne i bezpieczne rozwiązanie serwerowe.

Plan kursu dopasowany został do wymogów stawianych przed osobami, które chcą uzyskać tytuł Microsoft Certified Solutions Associate.

Nawet jeżeli nie planujesz zdobycia tytułu MCSA, to masz pewność, że przekazana w kursie wiedza jest właściwie uporządkowana i przygotowana według najwyższych standardów. Po ukończeniu pełnego szkolenia z administracji Windows Server 2012 R2 będziesz posiadał umiejętności na poziomie certyfikowanego specjalisty.

Czego nauczysz się w trakcie szkolenia?

 • Instalacji i konfiguracji serwerów oraz lokalnej pamięci masowej,
 • konfiguracji dostępu do plików i udziałów,
 • konfiguracji usług drukowania i zarządzania dokumentami,
 • konfiguracji serwerów do zdalnego zarządzania,
 • tworzenia i konfiguracji ustawień maszyny wirtualnej oraz jej pamięci masowej,
 • tworzenia i konfiguracji sieci wirtualnych,
 • konfiguracji adresowania IPv4 i IPv6,
 • wdrażania i konfiguracji usług DHCP i DNS,
 • instalacji kontrolerów domeny,
 • tworzenia i zarządzania użytkownikami i komputerami usługi Active Directory oraz grupami i jednostkami organizacyjnymi,
 • tworzenia obiektów zasad grupy,
 • konfiguracji zasad zabezpieczeń i ograniczeń aplikacji,
 • konfiguracji zapory systemu Windows.

Ukończ kurs Instalacja i konfiguracja Windows Server 2012 R2, aby posiąść najbardziej cenione umiejętności techniczne. Zastosuj zdobytą wiedzę do profesjonalnej administracji sieciami oraz systemami komputerowymi, wykorzystując najnowsze rozwiązania serwerowe. Dzięki temu przygotujesz się odpowiednio do egzaminu i rozpoczniesz swoją drogę po tytuł MCSA.

Zamawiam szkolenie

Co zawiera kurs?

Rozszerzone Szkolenia Video – 8 GODZIN

Szkolenie dostępne jest na platformie on-line, dzięki czemu możesz korzystać z niego bez ograniczeń 24 godziny na dobę. Wszystkie materiały szkoleniowe zostały zarejestrowane w profesjonalnym studio (HD), z dostępem do odpowiedniego środowiska treningowego. Na stronie znajdziesz również darmowy fragment szkolenia. Czas trwania wszystkich nagrań wynosi 8 godzin.

Pełna lista modułów szkolenia video:

 • 1. Wprowadzenie
 • 1.1 Wstęp
 • 2. Instalacja i konfiguracja serwerów
 • 2.1 Wersje systemu
 • 2.2 Licencjonowanie i wymagania
 • 2.3 Instalacja wersji graficznej
 • 2.4 Instalacja wersji Core
 • 2.5 Podstawy Powershell
 • 2.6 Konwersja wersji Core do GUI
 • 2.7 Role i funkcje serwera
 • 3. Konfiguracja lokalnej pamięci masowej
 • 3.1 Konfiguracja pamięci masowej
 • 3.2 Pule magazynowania
 • 4. Konfiguracja dostępu do plików i udziałów
 • 4.1 Udostępnianie zasobów dyskowych cz.1
 • 4.2 Udostępnianie zasobów dyskowych cz.2
 • 5. Konfiguracja usług drukowania i zarządzania dokumentami
 • 5.1 Konfiguracja usług drukowania
 • 6. Konfiguracja serwerów do zdalnego zarządzania
 • 6.1 Konfiguracja zdalnego zarządzania
 • 7. Konfiguracja HyperV
 • 7.1 Rodzaje wirtualizacji
 • 7.2 Generacje maszyn wirtualnych
 • 7.3 Konfiguracja maszyn wirtualnych cz.1
 • 7.4 Konfiguracja maszyn wirtualnych cz.2
 • 8. Konfiguracja adresowania IPv4 i IPv6
 • 8.1 Protokół IPv4 cz.1
 • 8.2 Protokół IPv4 cz.2
 • 8.3 Protokół IPv6
 • 9. Wdrażanie i konfiguracja usługi DHCP
 • 9.1 Konfiguracja usługi DHCP cz. 1
 • 9.2 Konfiguracja usługi DHCP cz. 2
 • 10. Wdrażanie i konfiguracja usługi DNS
 • 10.1 Konfiguracja usługi DNS cz. 1
 • 10.2 Konfiguracja usługi DNS cz. 2
 • 11. Instalacja kontrolerów domeny
 • 11.1 Instalacja kontrolerów domeny cz 1
 • 11.2 Instalacja kontrolerów domeny cz 2
 • 11.3 Instalacja kontrolerów domeny cz 3
 • 11.4 Instalacja kontrolerów domeny cz 4
 • 12. Tworzenie i zarządzanie w Active Directory
 • 12.1 Tworzenie i zarządzanie obiektami AD cz.1
 • 12.2 Tworzenie i zarządzanie obiektami AD cz.2
 • 12.3 Tworzenie i zarządzanie obiektami AD cz.3
 • 13. Tworzenie i zarządzanie zasadami grupy
 • 13.1 Tworzenie i zarządzanie zasadami grupy cz. 1
 • 13.2 Tworzenie i zarządzanie zasadami grupy cz. 2
 • 13.3 Tworzenie i zarządzanie zasadami grupy cz. 3
 • 13.4 Ograniczenia oprogramowania i Firewall
 • 14. Podsumowanie
 • 14.1 Podsumowanie

Prezentacje PDF
Szkolenie zawiera także komplet prezentacji, z których korzysta autor. Prezentacje PDF można traktować jako podsumowanie szkolenia video, które pozwoli na usystematyzowanie zdobytej wiedzy. Materiały są dostępne 24 godziny na dobę / 7 dni w tygodniu za pośrednictwem platformy on-line.

Obejrzyj fragment szkolenia

Poniżej możesz obejrzeć darmowy moduł wprowadzający do szkolenia. Wszystkie materiały szkoleniowe są najwyższej jakości HD, zostały przygotowane przez certyfikowanego trenera Microsoft i zarejestrowane w profesjonalnym studio.AKTUALIZACJA 19.02.2015. Darmowe nagranie #2: Konfiguracja maszyn wirtualnych – Hyper-V cz. 1

Zamawiam szkolenie

O autorze

Grzegorz Łojek – Licencjonowany trener Microsoft (Microsoft Certified Trainer). Od 15 lat szkoli i trenuje z zakresu zagadnień związanych z informatyką. Specjalizuje się w bezpieczeństwie sieci oraz technologiach serwerowych Windows. Publicysta wielu wydawnictw, między innymi „Wiedza i Praktyka”. Wydaje się, że nie ma lepszego specjalisty do przedstawienia produktów serwerowych Microsoft na polskim rynku, niż właśnie Grzegorz Łojek. Jego wieloletnie doświadczenie owocuje szkoleniem na wysokim poziomie, w którym nie tylko początkujący, ale i zaawansowani administratorzy sieci będą mogli znaleźć coś dla siebie.

Opinie o szkoleniu

W tym miejscu publikujemy opinie na temat szkolenia, przesłane przez naszych Uczestników. Jeżeli chcesz, aby pojawiła się tutaj Twoja opinia – napisz do nas.

„Jak przystało na administratora systemów linuksowych na początku byłem sceptycznie nastawiony do wszystkiego co kojarzyło się z Windowsem. Szybko się jednak przekonałem, że współpraca między tymi systemami jest jak najbardziej potrzebna, bo albo trzeba współdzielić między systemami jakieś zasoby, albo udostępnić dostęp do jakiegoś serwisu tylko grupie użytkowników mających konta w AD lub choćby skorzystać z drukarki, która jest udostępniona jako zasób domenowy.Kiedy dowiedziałem się o szkoleniu „Instalacja i konfiguracja Windows Server 2012 R2”, pomyślałem, że to dobra okazja, żeby się co nieco dowiedzieć jak od strony Windowsa działają usługi, z których często korzystam.

Zakres szkolenia obejmuje tematykę potrzebną do zdania odpowiedniego certyfikatu Microsoftu, więc nie będę się tutaj wypowiadał czy czegoś jest za mało czy za dużo. Jestem za to pod wrażeniem, że autorom udało się upchnąć w szkoleniu tematykę, która w normalnym trybie omawiana jest w ramach tygodniowego szkolenia.
Jeśli chodzi o samą formę szkolenia to według mnie jest ono zrobione bardzo dobrze. W miejscach gdzie omawiane są zagadnienia teoretyczne, na filmie przedstawiana jest prezentacja dotycząca omawianych treści. W części poświęconej praktyce widzimy działający system i dokładnie krok po kroku co i w jaki sposób należy zrobić. Filmy nie są więc nudne, zbędne fragmenty są pomijane, nie musimy na przykład czekać aż system się zrestartuje, lektor informuje, że restartuje system, po czym od razu przechodzi do kolejnej części prezentacji na ponownie uruchomionym systemie. Prowadzący również prezentuje się jako osoba kompetentna i odpowiednio przygotowana. Zagadnienia przedstawia zwięźle i konkretnie, ale przy okazji w przystępny i zrozumiały sposób, tak, że nawet zwykli, mniej zaawansowani użytkownicy komputerów powinni bez problemu zrozumieć omawiane zagadnienia.
Od strony merytorycznej szkolenie również w mojej ocenie wypada bardzo dobrze. Dowiedziałem się między innymi całkiem sporo o możliwościach powershella, o którym wcześniej wiedziałem w zasadzie tylko tyle, ze istnieje. W prosty i przystępny sposób omówiono również konfigurację poszczególnych usług, czy też zarządzania grupą maszyn poprzez kontroler domeny. Przy okazji dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, na temat usług z których na co dzień korzystam a nawet w pewnym zakresie administruję, jak choćby firmowy DNS, DHCP czy Active Directory. Całość przedstawiona rzeczowo i przystępnie, wiedzę można szybko przyswoić a ćwiczenia łatwo powtórzyć, czyli właściwie wszystko to, czego w takim szkoleniu mógłbym oczekiwać.
Osobiście odbieram to szkolenie bardzo pozytywnie. I jeśli pojawią się kolejne części, a tak wywnioskowałem z wypowiedzi lektora, to bardzo chętnie się z nimi zapoznam.”

„Od kilku dni mam okazję brać udział w szkoleniu „Instalacja i konfiguracja Windows Server 2012 R2” na platformie educativo. Przyznaję, że mam zerowe doświadczenie z tym systemem. Obawiałam się, że szkolenie będzie dla mnie nie zrozumiałe, że będę musiała pauzować film i dokształcać się u wujka G. Po obejrzeniu kilku filmików i wykonaniu do nich testów stwierdzam, że prowadzący odwalił kawał dobrej roboty. Trenera słucha się bardzo dobrze, nie ma nic co by rozpraszało moją uwagę. Każde zagadnienie pojawiające się w lekcji jest dokładnie wyjaśniane – dla mnie początkującej w temacie to miało ogromne znaczenie. Dodatkowym plusem jest, że szkolenie można pobrać, a nie zawsze mamy warunki do oglądania filmów online. Zdobywanie nowej wiedzy w takim wykonaniu jest naprawdę przyjemne, oby wszystkie szkolenia były tak dobrze prowadzone.”

Tutaj pojawi się Twoja opinia. Napisz do nas!

Twoje dodatkowe korzyści

Jeżeli zostaniesz uczestnikiem szkolenia, otrzymasz dodatkowo (w cenie szkolenia):

 • Dodatek 1: 12-miesięczny dostęp do zamkniętego forum HACK.EDU.PL, które jest miejscem spotkań naszej społeczności. Tutaj będziesz mógł podyskutować na tematy związane z tematyką szkolenia, ale i nie tylko. Na forum znajdziesz otwartych ludzi, którzy pomogą Ci w przypadku ewentualnych trudności.
 • Dodatek 2: Specjalne zniżki na pozostałe szkolenia spod znaku Szkoły Hakerów, do wykorzystania wraz z zamówieniem.
 • Dodatek 3: Dostęp do zamkniętej listy uczestników. Jako pierwszy dowiesz się o premierze nowych szkoleń i będziesz miał możliwość promocyjnego zakupu w przedsprzedaży.
 • Dodatek 4: Dostęp do prezentacji PDF autora szkolenia.
 • Dodatek 5: Nielimitowany dostęp 24/7 do platformy EDUCATIVO.

Zamawiam szkolenie

Gwarancja satysfakcji i zwrotu pieniędzy

Gwarantujemy Twoje zadowolenie. Każde szkolenie objęte jest bezwarunkową gwarancją satysfakcji i zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni od momentu zakupu. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz zadowolony ze szkolenia, zwrócimy Ci pieniądze bez zbędnych pytań i formalności.

Ponadto możesz być pewien, że:

 • Wszystkie materiały szkoleniowe, które od nas otrzymasz, są najwyższej jakości,
 • Jesteśmy do Twojej dyspozycji w razie jakichkolwiek problemów i pytań związanych z programem szkolenia,
 • Możesz do nas napisać lub zadzwonić (tel. 55 620 34 36) codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Odpowiemy na każde Twoje pytanie dotyczące szkolenia.

Kilka faktów, które warto znać

 • Szkolenia spod znaku Szkoły Hakerów są sprawdzone i zostały docenione przez tysiące uczestników z całego świata.
 • Jako wydawca jesteśmy obecni na polskim rynku od 2006 roku. Od roku 2008 nasze szkolenia są dostępne również na rynku niemieckim, a od 2010 roku na rynkach anglojęzycznych.
 • Uczestnicy naszych szkoleń pochodzą z całego świata – możliwa jest wysyłka zagraniczna.
 • Wszystkie nasze szkolenia tworzą eksperci – doświadczeni programiści i administratorzy, często związani ze „sceną” lub tzw. hakerskim „podziemiem”. Są to osoby z rzetelnym, merytorycznym przygotowaniem informatycznym, których opracowania zawsze osadzone są w realiach.
 • Współpracujemy z wieloma placówkami sfery publicznej i rządowej. Do grona naszych klientów należą m.in.: pracownicy Policji, prokuratury, sądów, informatycy śledczy, uczelnie wyższe oraz szkoły, biblioteki, osoby wykonujące wolne zawody związane z IT.
 • Gwarantujemy Twoje zadowolenie. Każde szkolenie objęte jest bezwarunkową gwarancją satysfakcji i zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni od momentu zakupu. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie będziesz zadowolony ze szkolenia, zwrócimy Ci pieniądze bez zbędnych pytań i formalności.
 • Pamiętaj, że nigdy nie jest zbyt wcześnie, ani zbyt późno, aby rozpocząć naukę.

Zamów szkolenie


 Wypełnij formularz zamówienia 

Dane zamawiającego
Imię:
Nazwisko:
Ulica i nr domu:
Kod pocztowy:
Miasto:
Kraj:
Adres e-mail:
Numer telefonu:
Kod rabatowy
(jeśli posiadasz):
Tak, proszę o wystawienie faktury VAT.
Wybierz formę płatności:
Uwagi i adnotacje:


Składając zamówienie, akceptujesz regulamin serwisu.Po kliknięciu w przycisk zostaniesz przekierowany do strony potwierdzenia. Płatności on-line są obsługiwane przez system DotPay i zostały zabezpieczone szyfrowaniem (połączenie HTTPS), co gwarantuje bezpieczeństwo Twoich danych.

Zamówienie możesz także złożyć telefonicznie: 55 620 34 36 (poniedziałek – piątek, 10:00 – 14:00). Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące szkolenia, napisz do nas lub zadzwoń.

Comments are closed.