Poniżej prezentujemy zbiór opinii uczestników szkoleń Szkoły Hakerów. Jeżeli jesteś uczestnikiem szkolenia, możesz pozostawić nam Twoją opinię w formularzu u dołu strony. Serdecznie dziękujemy!

Szkolenie oceniam na +5, jest w nim bardzo dużo ciekawych i interesujących rzeczy. Ze szkolenia nauczyłem się przede wszystkim cierpliwości i dążenia do zamierzonego celu. Dzięki forum także wyniosłem wiele ciekawych rzeczy, codziennie tam zaglądam i staram się być aktywny. Moja przygoda z hackingiem zaczeła się lutego tego roku. Na początku było ciężko, nawet rzuciłem szkolenia, jednak póżniej pomyślałem, jeśli się chce to się uda metodą prób i błędów. I tak wróciłem do czytania podręcznika i uczenia się. Efekt był bardzo zadowalający (Tutaj prośba do nowych, nie załamujcie się na początku jak wam nie wyjdzie, próbujcie dalej a na pewno się uda). Teraz mogę powiedzieć że wiem o wiele więcej niż na początku. Polecam zestaw Szkoły Hakerów, to nie jest żaden kit tylko prawdziwy zestaw który uczy. Wystarczy trochę chęci, pracy i silnej woli.
Damian Cichoń
Co przesądziło o tym, że wziąłem udział w szkoleniu – po trosze ciekawość, chęć zrozumienia metod inwigilacji i przede wszystkim uchronienie się przed tym. Ze szkolenia przede wszystkim wyniosłem, że wszelkiego rodzaju ważne informacje trzeba lepiej zabezpieczać, aby nie wpadły w niepowołane ręce. Jeżeli miałbym kogoś przekonać do wzięcia udziału w szkoleniu, no cóż, jeśli nie przeszkadza ci, że ktoś postronny może czytać twoje rozmowy, mieć dostęp do twoich loginów i haseł, lub po prostu przeglądać, co masz na komputerze, to nie musisz brać udziału w tym szkoleniu.
Robert Dorosz
Co przekonało mnie do wzięcia udziału w szkoleniu – poprzednia bardzo dobra edycja książki, tak dobra że do dziś nie odzyskałem jej po pożyczeniu ;-) Ze szkolenia przede wszystkim wyniosłem wiedzę, która pomoże mi zabezpieczać lepiej mój system i tworzone strony WWW. Jeżeli miałbym kogoś przekonać do wzięcia udziału w szkoleniu, powiedziałbym, że stanowi bardzo konkretny zbiór przykładów używanych przez hackerów technik i pomaga zrozumieć sposób ich działania.
Mateusz Sapała
Jak bardzo jestem zadowolony ze szkolenia? 5 na 6 punktów. Wziąłem w nim udział, ponieważ chciałem dowiedzieć się czegoś o hackingu, zrobić coś czego inni nie mogą. Dzięki szkoleniu nauczyłem się przechwytywać informacje w sieci LAN, udało mi się zobaczyć rozmowy znajomych. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak włamywać się na strony (oczywiście w swojej własnej sieci – przyp. red.) lub np. przechwytywać informacje w sieci LAN, to polecam ci zestaw szkoleniowy Szkoły Hakerów. Masz tam wszystko opisane krok po kroku. Wraz z książką masz specjalny system przygotowany do nauki. Uważam, że szkolenie pomogło mi zmienić światopogląd, ponieważ kiedyś nie wiedziałem dosłownie nic o Internecie, skryptach bezpieczeństwa. Kiedy zamówiłem zestaw szkoleniowy wszystko się zmieniło, zacząłem dużo czytać o zabezpieczaniu komputera. Którą lekcję uważam za najbardziej interesującą? Lekcję 2. („Przechwytywanie informacji w sieciach LAN” – przyp. red.) i wiele innych.
Maciej Gortat
Jak oceniam szkolenie? W skali od 1 do 6 dałbym ocenę 4.5. Najbardziej interesującym wydał mi się rozdział nt. przechwytywania danych w sieciach LAN oraz Atak typu Man In The Middle na szyfrowaną sesję SSL. Co przesądziło o tym, że wziąłem udział w szkoleniu – Chciałem dowiedzieć się jakich metod używają hakerzy do zdobywania wiedzy, co wiedzą więcej ode mnie, czego ja nie wiem. I pomału obraz mi się rozjaśnia :) W trakcie szkolenia zrozumiałem kilka spraw. Aż tyle czy tylko tyle :) Marzy mi się praca w charakterze administratora firmowej sieci LAN. Wychodzę z założenia, że do skutecznej obrony potrzebna jest jak najbardziej obszerna wiedza dotycząca sfery bezpieczeństwa – wiedza z „jasnej” strony mocy i „ciemnej” też. Wtedy jest szansa na skuteczną obronę :) O zastosowaniu posiadanej wiedzy decyduje się samemu – czy użyje się jej do złych czy dobrych celów :) Bliższa jest mi „jasna” strona mocy :) Jeżeli miałbym przekonać kogoś do wzięcia udziału w szkoleniu powiedziałbym. że nie mam pojęcia jak to zrobić :) Czy szkolenie zmieniło mój światopogląd na temat bezpieczeństwa komputerowego i istniejących zagrożeń? W pewnym stopniu tak. Od samego początku mojej przygody z Internetem (końcówka X.1998 roku) byłem świadom tego, że Internet nie jest bezpiecznym miejscem i starałem się unikać zagrożeń, o których istnieniu wiedziałem.
Adam Balcerzak
Jak oceniam szkolenie? 5 a jak się przyłożę to i 6. Co przesądziło o tym, że wziąłem udział w szkoleniu? Moje przejście na emeryturę. Będę miał dużo czasu na poszerzenie skromnej wiedzy o komputerach i internecie. Od początku komputeryzacji pracuję z PC-tem. Zaczynałem od IBM XT który miał procesor 10 MHz (w trybie turbo) i całe 10 MB na HDD. Oczywiście DOS, który szybciej chodził niż Vista. Komputer ten po wielu latach odkupiłem od firmy za 20,- PLN. Był to najprawdopodobniej pierwszy komputer w Kwidzynie. Zrozumiałe więc, że pozostała mi fascynacja i chęć poszerzania wiedzy.
Edward Kołakowski
Jak oceniam szkolenie? 5 na 6 punktów. Za najbardziej interesującą uważam lekcję 2. („Przechwytywanie informacji w sieciach LAN” – przyp. red.). Ze szkolenia wyniosłem przede wszystkim jak dobrze włamać się na GG (oczywiście w ramach własnej sieci LAN – przyp. red.) i jak zabezpieczyć komputer. Resztę się uczę. Bardzo polecam Szkołę Hakerów, ponieważ jest to dobra szkoła, w której się można bardzo dużo nauczyć. Sam jestem posiadaczem tego pakietu i jestem z niego zadowolony.
Mateusz Mucha
Moja ocena w skali od 1 do 6 – 5. Do zamówienia szkolenia przekonała mnie dobra poprzednia edycja. Ze szkolenia nauczyłem się przede wszystkim, że system jest tym bardziej szczelny im lepsza i większa wiedza osoby go obsługującej. Jeżeli miałbym przekonać kogoś do zakupu, powiedziałbym: czytaj, testuj, sprawdzaj. Nie wiesz jak? Idź do Szkoły Hakerów.
Krzysztof Znajdziński
Moja ocena szkolenia, to 5/6. Lekcja, która zainteresowała mnie najbardziej, to Rozdział 12, Błędy na poziomie jądra systemu. Pierwszą edycję zamówiłem przez to, że wpadła mi w oko reklama Szkoły Hakerów. Drugą edycję zamówiłem przez ciekawość, jakie zmiany zostały wprowadzone w podręczniku. O zamówieniu przesądziło też wydanie podręcznika w twardej oprawie (przydaje się, gdy wozi się książkę w bagażach) no i oczywiście Szkoleniowy System Operacyjny na pendrive. Szkolenie pomogło mi przede wszystkim w zabezpieczaniu komputera przed zagrożeniami z zewnątrz. Szkolenie pokazuje gdzie i na co zwracać szczególną uwagę. Jak zabezpieczać programy przed atakami. Uczy skutecznego posługiwania się oprogramowaniem zwalczającym i wykrywającym próby ataków na komputer. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na jakie zagrożenia z sieci narażony jest twój komputer, to kup Kurs Szkoły Hakerów. Kurs nauczy Cię metod ochrony i zabezpieczania komputera przed atakami z zewnątrz. Przez ćwiczenia w atakach na specjalnie do tego stworzoną stronę nauczysz się metod ochrony przed takimi właśnie atakami. Jeżeli chodzi o propozycje zmian, to uważam, że szkolenie jest dobrze opracowane. Można w nim co najwyżej dodawać nowe zagadnienia, które na pewno pojawiają się wraz z rozwojem systemów komputerowych i oprogramowania. Kilka informacji o mnie – pracuję przy systemach telekomunikacyjnych, zajmuję się rozbudową stacji bazowych telefonii komórkowej jak i podłączaniem różnych firm i instytucji do Internetu.
Bogusław Paluch
Moja ocena, to 5 na 6 punktów. W zależności od zaawansowania, wszystkie lekcje są interesujące. Zamówiłem szkolenie, ponieważ miałem poprzednią wersję. Byłem ciekaw jak to działa. W moim przypadku szkolenie spełniło oczekiwania. Uważam, że jest to bardzo dobra pozycja do nauki bezpieczeństwa komputerowego.
Krzysztof Michalak
Szkoleniu dałbym 5 na 6 punktów. Który rozdział podręcznika uważam za najbardziej interesujący? Ten o arpspoofingu (Rozdziały 2. oraz 3. Przechwytywanie informacji w sieciach LAN oraz Atak na sesję szyfrowaną SSL – przyp. red.). Szkolenie przede wszystkim podniosło stopień mojego uświadomienia związanego z kwestiami bezpieczeństwa. Szkolenie jest bardzo profesjonalnie przygotowane i warto z niego skorzystać, gdyż naprawdę sporo można z niego wynieść. Jeżeli chodzi o minusy, to więcej uwagi poświęciłbym metodom zabezpieczeń.
Adrian Pupek
Moja ocena, to 4 na 6 punktów. Za najbardziej interesującą lekcję uważam rozdział pt. „Tylne drzwi Twoją furtką do systemu”. Nabyłem szkolenie, aby polepszać zabezpieczenia w swoim komputerze. Jeśli interesujesz się informatyką i chcesz coś wiedzieć więcej o zabezpieczaniu i szukaniu dziur w systemie, to powinieneś kupić ten kurs.
Paweł Łabędzki
Moja ocena szkolenia: 6 / 6. Które rozdziały podręcznika uważam za najbardziej interesujące: 14 i 19 („Zdalne wykrywanie systemu operacyjnego” oraz „Systemy wykrywania włamań” – przyp. red.). Co przesądziło o tym, że zamówiłem drugą edycję szkolenia? Interesuję się bezpieczeństwem sieci, podręcznik wydał mi się odpowiednią pozycją, tym bardziej że mam i I edycję. Ze szkolenia dowiedziałem się przede wszystkim, jakie zagrożenia czyhają na zwykłego nieświadomego użytkownika, jak ograniczyć możliwość dostania się osób niepowołanych do komputera przez odpowiednią konfigurację, na co zwrócić uwagę w przypadku tworzenia strony internetowej korzystającej z dynamicznego tworzenia stron, jak sprawdzić swoją aplikację pod kątem przepełnienia bufora, jak znaleźć potrzebne informacje w sieci. Zagadnienia poruszane podczas szkolenia w przyjazny sposób ukazują czytelnikowi, jakie zagrożenia czyhają ze strony coraz bardziej rozwijającego się Internetu. Podręcznik wprowadza w zaawansowane aspekty zabezpieczania się przed atakami, pokazując w jaki sposób można stracić kontrolę nad własną maszyną i jak się zabezpieczyć przed tego typu zdarzeniami. Można też spróbować własnych sił w wykorzystaniu znalezionych błędów w systemie, czy napisaniu backdoora. Dostarczony SSO (Szkoleniowy System Operacyjny – przyp. red.) umożliwia bezproblemowe przejście szkolenia i poznanie obsługi systemu alternatywnego, jakim jest na pewno Linux. Szkolenie uczuliło mnie na więcej możliwych stron ataku z zewnątrz oraz pokazało, że stwierdzenie „paranoja jest twoim przyjacielem” w przypadku administratorów jest jak najbardziej prawdziwe. Podoba mi się także forum, gdzie można znaleźć ludzi, którzy chcą pomóc i którzy doceniają pracę, jaką się wykonuje. Jeżeli chodzi o braki, to można by ewentualnie wprowadzić dodatkowo enumerację sieci poprzez protokół SMB, gdyż tego nigdzie nie zauważyłem oraz zbieranie informacji w domenie.
Mariusz Gozdalski
Moja ocena szkolenia: 5 / 6. Za najbardziej interesujący uważam rozdział pt. „Tworzenie shellcodu w środowisku Win32” oraz „Atak z wykorzystaniem serwera WWW”. O zakupie szkolenia zadecydowała chęć poznania nowej gałęzi informatyki z dziedziny bezpieczeństwa i nie tylko. Czego nauczyłem się w trakcie szkolenia? W moim przypadku dużo. Pamiętam jak kupiłem pierwszy podręcznik SH to większość tematów było tabu. Teraz przynajmniej wiem, że tematy o hackingu są i można według nich coś zdziałać (zagryzając szczegół po szczególe). To chyba już postęp… Na poważnie, to kilka tematów w ogóle dla mnie nie istniało. Podręcznik i możliwość korzystania z forum związanego ze szkoleniem poszerzyło moją wiedzę na temat tematów tabu. Jeżeli chcesz wziąć udział w szkoleniu, musisz mieć podstawy z informatyki. Najlepiej, abyś był/a osobą, która już programuje i korzysta z dobrodziejstw j. angielskiego. Jeżeli tych warunków nie spełniasz, to zostaje ci nauka, nauka, a później tylko nauka. Hacking to wyższy poziom umiejętności informatycznych. Dlatego bez solidnych podstaw nic się nie da zrobić. Zawsze bądź konsekwentny i oczytuj się jak najwięcej z tematu (dla zamożnych – są kursy z zakresu np. bezpieczeństwa, itp.). Nauka, nauka, nauka… a dopiero później sukces. Oczywiście te wskazówki to tylko namiastka tego, co cię czeka, ale nigdy się nie zrażaj, nigdy nie poddawaj. Nauka to klucz do sukcesu. Pamiętaj. Moje propozycje dodatków do szkolenia – może więcej tematów na temat prawa informatycznego. Coś na wzór kodeksu karnego, ale dla i o informatyce. Może zjazdy, szkolenia stacjonarne, zaoczne, platforma e-learning.
Janusz Głowacz
Moja ocena szkolenia: 6 / 6. Za najbardziej interesujący uważam rozdział pod tytułem „Atak z wykorzystaniem serwera stron WWW”. O zakupie szkolenia przesądziła chęć przestania być biernym użytkownikiem Internetu. Szkolenie dało mi bardzo dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci i nauczyło mnie, jak tego bezpieczeństwa doglądać i je zapewniać. Szkolenie jest bardzo profesjonalnym podręcznikiem zapewniającym wiedzę na wysokim poziomie, za niską cenę i napisany przystępnym językiem tekst. Dzięki niemu można naprawdę postawić pierwsze kroki w hackingu jak i uzupełnić wiadomości. Proponowałabym zamieścić trochę więcej praktycznych przykładów wykorzystania opisywanych metod.
Joanna Długosz
Moja ocena szkolenia: 4 / 6. Za najbardziej interesujące uważam rozdziały związane z sieciami wewnętrznymi (2 – 4). Wziąłem udział w szkoleniu, ponieważ jest to pośrednio dziedzina, którą studiuję i chciałem się doszkolić. Czego się nauczyłem? Głównie pracy sieci komputerowych i proste tajniki snifowania (przechwytywania informacji – przyp. red.). Jest to świetny produkt dla informatyków, ale niestety nie dla zwykłych użytkowników, którzy chcą „zhakować” gg. Jeżeli chodzi o moje uwagi – powinny zostać uaktualnione filmy instruktażowe oraz powinno być pokazane jak domowo przygotować sobie odpowiednie warunki do pracy nad danym rozdziałem (Już jest! Intensywne Wprowadzenie do Hackingu jest odpowiedzią na te problemy – przyp. red.). Fajnie by było gdyby była możliwa jakaś swoboda w przekształcaniu swojego SSO (np. dodanie programów, zmiana czcionek, tła itp.) i potem ew. nagranie go na płytę lub na pendrive (Oczywiście jest taka możliwość! Jest to opcja remasteringu, dostępna także w menu lub za pomocą konsoli – szczegóły na forum – przyp. red.).
Marcin Lenart
Moja ocena szkolenia: 4 / 6. Do wzięcia udziału nakłoniła mnie chęć poznania podstawowej obsługi komputera oraz sposobów zabezpieczenia komputera przed atakami wirusów, robali itp. W trakcie szkolenia poznałem wiele nieznanych dotąd pojęć obsługi i bezpieczeństwa komputera, oraz jak można ograniczyć podatność komputera na zdalne ataki. Używając komputer warto coś wiedzieć o programach, bez których najlepszy sprzęt nic nie jest wart. To tak jak z samochodem. Nie wystarczy umieć nim kierować. Dla własnego bezpieczeństwa trzeba jeszcze znać przepisy drogowe. Więc jeśli chcesz czuć się bezpiecznie w Internecie, zapoznaj się z podręcznikiem Szkoła Hakerów.
Mieczysław Biernat
Moja ocena szkolenia: 5 / 6. Najbardziej podobał mi się rozdział na temat przechwytywania informacji w sieciach LAN. Zamówiłem szkolenie, ponieważ chciałem zapoznać się ze światem hakerów. W trakcie szkolenia przede wszystkim nauczyłem się, jak zabezpieczyć mój komputer i sieć. Myślę, że jeśli ktoś się tym interesuje, to nie trzeba go namawiać do tego, jest to najlepszy początek dla przyszłych hakerów i moim zdaniem jest to najlepsze źródło na temat hackingu dla początkujących.
Miron Pysiewicz
Moja ocena: 4 / 6. Najbardziej zainteresował mnie rozdział 7. („Praktyczny przykład ataku zdalnego” – przyp. red.). Zamówiłem szkolenie, ponieważ staram się zdobywać ciekawe opracowania o tematyce związanej z bezpieczeństwem systemów komputerowych, sieci Internet jak i Ethernet. Ze szkolenia wyniosłem przede wszystkim jak jeszcze skuteczniej zabezpieczyć system.
Radosław Tecmer
Moja ocena szkolenia: 6 / 6. Najbardziej podobała mi się lekcja 17. Skanery bezpieczeństwa. Co przesądziło o tym, że zamówiłem szkolenie? Zainteresowanie tym tematem oraz opinia znajomych. Ze szkolenia nauczyłem się przede wszystkim bezpieczeństwa w sieci, wiem już jak zabezpieczyć swój czy kogoś komputer (wcześniej wiedząc jak się do niego włamać:)). Uważam, że kurs jest pełen fachowych, praktycznych porad, przykładów bez owijania w bawełnę. Wiedza przekazana w sposób zrozumiały dla praktycznie każdego.
Mateusz Adamski
Moja ocena szkolenia: 6 / 6. Za najbardziej interesujący uważam rozdział 16. Zabezpieczanie systemu krok po kroku. Do wzięcia udziału w szkoleniu przekonała mnie chęć posiadania większej wiedzy na temat pracy z komputerem oraz jakie korzyści i zagrożenia niesie praca w systemie operacyjnym. Łatwość przyswajania wiedzy z tego szkolenia pomoże ci w życiu zawodowym.
Rafał Kubacki
Moja ocena szkolenia: 4 / 6. Co przekonało mnie do wzięcia udziału w szkoleniu? Udane ataki na mój zabytkowy komputer. Czego nauczyłem się ze szkolenia? Niewiele tego, czego nie wiedziałbym wcześniej, ale forma jak najbardziej polecana dla wszystkich! Jeśli wydaje Ci się, że twój serwer zabezpieczy program antywirusowy to jesteś o lata św. od rozwiązania tego problemu… Jeżeli chodzi o niedociągnięcia – uaktualnienie linków, niektórzy znajomi odstawili na półkę wasz podręcznik już po pierwszym rozdziale (najnowsza edycja jest wolna od tych wad – przyp. red.). Bardzo dobrze, że wpadliście na pomysł wydania takiego podręcznika, jeszcze lepiej, że na tym zarabiacie, a najlepsze w tym – to, że uświadamiacie, że w świecie – teoretycznie obowiązującego prawa – nie ma żadnych zasad.
Sławomir Waszak
Moja ocena szkolenia: 5 / 6. Najbardziej interesująca była dla mnie lekcja na temat przechwytywania sesji SSL. Co przesądziło o zamówieniu szkolenia? Zapoznałem się z poprzednią edycją podręcznika. Oczekiwałem uaktualnień, do obecnej sytuacji. Ze szkolenia nauczyłem się jak nie dać się podejść w prymitywny sposób. Aby bezpiecznie korzystać z Internetu trzeba mieć świadomość istniejących zagrożeń. Po lekturze tej książki nie zostanie się hakerem posiadającym umiejętności łamania systemów bezpieczeństwa, czy skutecznego zabezpieczania systemów i sieci. Do tego potrzebna jest szersza wiedza. W tej książce wskazany jest kierunek, jak również podane są podstawowe narzędzia /gotowe skrypty/, niezbędne do wykonania różnych ataków. Aby jednakże korzystać z nich w sposób w pełni świadomy, należy poszerzyć swoją wiedzę, chociażby o umiejętności związane z programowaniem. I jeszcze jedno, sięgając po tą książkę należałoby chociaż „liznąć” linuksa /dowolną dystrybucję/. Pomimo tych uwag, warto sięgnąć po ten podręcznik, aby wiedzieć, jak osobnik z „ciemnej strony mocy” może przechwycić nasze dane wysyłane w sposób całkowicie „bezpieczny do banku”. Jeżeli chodzi o braki – może małe wyjaśnienia listingów, ale wtedy podręcznik „spuchłby” do dziesięciu tomów :-)
Grzegorz Letkiewicz
Moja ocena szkolenia: 5 / 6. Za najbardziej interesujący uważam rozdział 20. Atak z wykorzystaniem serwera WWW. Do zamówienia skłoniła mnie chęć zapoznania się z tym jak działają ludzie atakujący innych, co pozwala zrozumieć jak się przed nimi bronić. W trakcie szkolenia poznałem metody wykorzystywania luk i wiem jak na przyszłość nie popełniać błędów oraz jak się bronić przed atakami. Książka pokazuje różne metody wykorzystywania luk w systemie a co za tym idzie, skoro wiemy jak są one wykorzystywane, poznajemy tym samym metody, aby takim lukom zapobiegać na przyszłość.
Łukasz Bucki
Moja ocena szkolenia? Jestem zadowolony – mogę wystawić Wam 5 – jak w szkole! Uważam, że każda lekcja jest interesująca, bo każda jest o czymś innym. Czego nauczyłem się ze szkolenia? NIE BAĆ SIĘ! Unikać zagrożenia i w razie czego obronić się. Jeżeli miałbym przekonać kogoś do zamówienia szkolenia, powiedziałbym tak: złapałeś „wirusa” – złapałeś? Jeżeli TAK to wiesz ile miałeś kłopotów. Teraz będziesz wiedział jak są tworzone, jak ich unikać i jak postępować by się bronić. Masz konto w banku i dokonujesz przelewów pieniężnych? Masz? – TAK? A słyszałeś o włamaniach na konta? I co? Myślisz, że Ciebie to nie dotyczy? … Naiwniak!
Piotr Surmacki
Dzięki waszemu podręcznikowi dowiedziałem się wielu rzeczy na temat hackingu, nawet tych, o których nie miałem do tej pory pojęcia. Nauczyłem się wielu lekcji, dzięki czemu mój komputer jest naprawdę bezpieczny. Myślę, że nie trzeba nikogo przekonywać, ta książka to naprawdę świetne źródło informacji.
Grzegorz Czaja
Za najbardziej interesujący uważam rozdział: Zabezpieczanie systemu krok po kroku. Ze szkolenia wyniosłem przede wszystkim podstawy bezpieczeństwa, zasady działania poszczególnych protokołów sieciowych i podstawowych komend Linuksa.
Tomasz Walasek
Uważam, że na pewno jest to dobry sposób, aby dowiedzieć się, jak właściwie chronić komputer.
Tomasz Zawistowicz
Jako sam kurs oceniam na 4, jednak dodając forum, do którego dostaje się dostęp wraz z otrzymaniem kursu zdecydowanie oceniam na 5-6. Uważam, że wszystkie są bardzo przydatne i bardzo interesujące. Zamówiłem kurs tego wydawnictwa, gdyż byłem ciekawy jego treści i mogę stwierdzić, że nie zawiodłem się. Część omawianych w kursie zagadnień była mi już znana. Jeśli miałbym kogoś przekonać do kupna tego kursu napisałbym, że w każdej chwili za jego pomocą mogę usprawnić bezpieczeństwo sieci/strony internetowej/forum/bloga bądź czegokolwiek związanego z treścią zamieszczoną w Internecie lub w sieci lokalnej ewentualnego interesanta. Wg. mnie każdy dobrze zabezpieczający sieć administrator powinien się zapoznać z tym kursem. Nigdy nie wiadomo, kto może nam udowodnić, że nasze zabezpieczenia tak naprawdę nie są takie „super”.
Karol Pająk
Ze szkolenia dowiedziałem się przede wszystkim, że ciągle czegoś trzeba się uczyć, a wiedzy nigdy za mało. Zagrożenia w świecie wirtualnym istnieją naprawdę, a tylko poznanie sposobów, w jaki są realizowane oraz sposobów na ich uniknięcie dają pełną satysfakcję na bezpieczne surfowanie po sieci. Dlatego też należy uczestniczyć w takim kursie. To zmienia bardzo mocno światopogląd. Jeśli nie wiesz, co Ci grozi, to tak naprawdę nic nie wiesz. A jeśli nie chcesz wiedzieć, to tym gorzej dla Ciebie…
Krzysztof Prokopczyk
Moja ocena szkolenia: 4 – 5, w zależności od modułu. Jeżeli zwykłe podejście do tematu Ciebie nie interesuje, bo Ty chcesz pójść dalej. Chcesz przekonać się, co można osiągnąć szkoląc się do perfekcji? Ta lektura może Cię zainteresować. Autorzy prostymi słowami opisują różne tematy z dziedziny bezpieczeństwa. Każdy rozdział uczy czegoś innego. W krótkim czasie możesz poznać zagadnienia związane z bezpieczeństwem. Dowiedzieć się jak wygląda to w rzeczywistości a nie w filmie.
Grzegorz Dwornicki
Książka jest ciekawa, przejrzysta, intersująca, godna uwagi i na pewno pożyteczna. Podoba mi się, jak jest pokazane, skąd intruz może zaatakować mój system oraz jak tworzyć własne exploity.
Łukasz Zieliński
Tak więc zacznę może od tego, że to, co zamówiłem i otrzymałem od was spełnia moje oczekiwania w 100%. To, co opisujecie w podręczniku, jak zauważyłem wcale nie należy do zadań prostych, ale sposób, w jaki to opisujecie sprawia, że staje się to naprawdę przejrzyste i oczywiste, dodam – intuicyjne – brawo. Piszę, ponieważ ja w ogóle zaczynam swoją przygodę z informatyką. Dopiero zaczynam rozumieć podstawy programowania i śmiało mogę powiedzieć, że jeszcze jestem poważnym amatorem w tym, co robię. Jednak to wszystko, co piszę o sobie nie zmienia faktu, że jestem bardzo zadowolony z zakupu waszego zestawu i wiem, że jeszcze go w pełni wykorzystam.
Jacek Nowak
Szkolenie oceniam na 5 / 6 punktów. Lekcja, która zainteresowała mnie najbardziej, to przepełnienie bufora, łatwa, aczkolwiek najbardziej mnie zainteresowała. jeżeli miałbym przekonać kogoś do zakupu, powiedziałbym, że jeżeli kogoś naprawdę interesuje informatyka albo chciałby się nauczyć różnych technik dot. np. przechwytywania informacji w sieci LAN, albo jeżeli chciałby się nauczyć ataku na sesje SSL to dla niego jest ten podręcznik.
Krzysztof Lewko
Tutaj może znaleźć się także Twoja opinia. Napisz co sądzisz o naszych szkoleniach!
Czekamy na Twoją opinię

Comments are closed.